Základní škola Vsetín, Sychrov 97


příprava astronomické olympiády-astro-týden na škole

a

a
a
a
a

Vesmír láká...

Základní škola Vsetín Sychrov prožívá astronomický týden, který je součástí přípravy na školní kolo astronomické olympiády, která se ve škole uskuteční 4.12.2009 od 10:00 hod. Škola nabídla žákům z okolních škol, kde se olympiáda nepíše, možnost napsat si školní kolo na Sychrově. Více informací najdete na školním webu.

V rámci přípravy jsme se rozhodli popularizovat astronomii, získat pro ni i mladší děti, třeba i předškoláky. Začali jsme „Výpravou za Velkým vozem“, akcí, která se konala 24.11.2009 od 18.00 hodin na školním hřišti a pokračovali přednáškou o Sluneční soustavě, se kterou za námi do školy přišel odborný pracovník Hvězdárny Vsetín, pan Pavel Svozil, ve čtvrtek 26.11.2009.

Téhož dne večer jsme se vydali na hvězdárnu ve Vsetíně a pozorovali temnou noční oblohu. Podařilo se nám vidět pro nás nejbližší těleso ve vesmíru – Měsíc, poté také planetu Jupiter a její čtyři měsíce a nakoukli jsme pod pokličku tajemným Plejádám, hvězdokupě s roztomilým českým názvem „Kuřátka“. Pak se ale bohužel obloha zatáhla a přes mléčné nízké mraky už nebylo nic vidět.
Ale i tak to byl skvělý zážitek a žáci se živě zajímali o termíny astronomických pozorování s tím, že si na hvězdárnu určitě zajdou soukromě.


a
a
a
a
a
a

oficiální stránky AO zde !
stránky AO na škole - zde -zde - zde
putování za Velkým vozem (zábavná akce)  -
zde !

zapsala 27.11.2009 - šev